SKU STP-ACBH1871C24W
Stelpro 18000W 4-ft ACBH Cabinet Heater w/ 24V Control, 61429 BTU/H, 277V, White
  • 1/15 hp (2 kW to 12 kW units); 1/5 hp (15 kW to 20 kW units).
  • High/low switch (heating and ventilation) (available from 4 kW).
  • High/Low Switch for ACHBH Cabinet Heaters sold separately
  • 24V Relay Kit for ACBH Cabinet Heater sold separately
  • CSA US.
Stelpro ACBH1871C24W Description
Color / Finish
White
sku STP-ACBH1871C24W
Product Specifications
Part NumberACBH1871C24W
CertificateCSA US
Color / FinishWhite
MaterialSteel
Maximum Voltage277V
Warranty3 Yr
Wattage18000W
Product Dimensions26-in X 4-ft X 10-in
Weight112.00-lb
UPC626296253731
Manufacturer Description
CONSOLE WHITE C24 18000W 277V
Prop65
Color / Finish
White
sku STP-ACBH1871C24W
Free Shipping
Product Specifications
Part NumberACBH1871C24W
CertificateCSA US
Color / FinishWhite
MaterialSteel
Maximum Voltage277V
Warranty3 Yr
Wattage18000W
Weight112.00-lb
UPC626296253731
Manufacturer Description
CONSOLE WHITE C24 18000W 277V