
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | 62-791R1, 62/791R1 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | Energy Star, CEC, RoHS Compliant, Prop65 |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 890 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Replaceable Light Source | No |
| Shade Material | Acrylic |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 12.5W |
| Product Dimensions | 12.44-in X 11.85-in X 3.86-in |
| Weight | 2.49-lb |
| UPC | 045923677915 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | 62-791R1, 62/791R1 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | Energy Star, CEC, RoHS Compliant, Prop65 |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 890 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Replaceable Light Source | No |
| Shade Material | Acrylic |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 12.5W |
| Product Dimensions | 12.44-in X 11.85-in X 3.86-in |
| Weight | 2.49-lb |
| UPC | 045923677915 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter