
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Nuvo Lighting 11" LED Flush Mount Light Fixture, White, Acrylic, Dimmable 0-10V features:
Nuvo Lighting 11" LED Flush Mount Light Fixture, White, Acrylic, Dimmable 0-10V features:
| Part Number | 62-791, 62/791 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Certificate | ETL Listed, Damp Location, Energy Star |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | Connector |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Number of Lights | 1 |
| Replaceable Light Source | No |
| Shade Material | Acrylic |
| Style | Utility |
| Warranty | 3 Yrs |
| Wattage | 12.5W |
| Weight | 0.50-lb |
| UPC | 045923327919 |

Nuvo Lighting 11" LED Flush Mount Light Fixture, White, Acrylic, Dimmable 0-10V features:
| Part Number | 62-791, 62/791 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Certificate | ETL Listed, Damp Location, Energy Star |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | Connector |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Number of Lights | 1 |
| Replaceable Light Source | No |
| Shade Material | Acrylic |
| Style | Utility |
| Warranty | 3 Yrs |
| Wattage | 12.5W |
| Weight | 0.50-lb |
| UPC | 045923327919 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter