
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
TCP Lighting 45W 2X4 LED E-Series Recessed Troffer Light, Dimmable, 5000K, 4000 Lumens, Prismatic Features:
TCP Lighting 45W 2X4 LED E-Series Recessed Troffer Light, Dimmable, 5000K, 4000 Lumens, Prismatic Features:
| Part Number | TCPETRP4UNIZD4050K |
| Certificate | cUL/UL Listed, DLC Listed, RoHS Compliant |
| Color Temperature | 5000K |
| Connection Type | Direct Line Voltage/Ballast ByPass |
| CRI | 82 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 4000 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Power Type | Hardwired |
| Sealed Battery | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 45W |
| Wire Nut Type | Hardwired |
| Weight | 15.00-lb |
| UPC | 762148065265 |
ESRS 010V 2X4 50K 4000L PRISM

TCP Lighting 45W 2X4 LED E-Series Recessed Troffer Light, Dimmable, 5000K, 4000 Lumens, Prismatic Features:
| Part Number | TCPETRP4UNIZD4050K |
| Certificate | cUL/UL Listed, DLC Listed, RoHS Compliant |
| Color Temperature | 5000K |
| Connection Type | Direct Line Voltage/Ballast ByPass |
| CRI | 82 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 4000 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Power Type | Hardwired |
| Sealed Battery | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 45W |
| Wire Nut Type | Hardwired |
| Weight | 15.00-lb |
| UPC | 762148065265 |
ESRS 010V 2X4 50K 4000L PRISM
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter