
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | 42299 |
| Beam Angle | 15 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | RoHS Compliant, Wet Location |
| Color Temperature | 3500K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 1000 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Number of Lights | 1 |
| Wattage Equivalent | 75W |
| Weight | 5.00-lb |
| UPC | 046135422997 |

| Part Number | 42299 |
| Beam Angle | 15 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | RoHS Compliant, Wet Location |
| Color Temperature | 3500K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 1000 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Number of Lights | 1 |
| Wattage Equivalent | 75W |
| Weight | 5.00-lb |
| UPC | 046135422997 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter