
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | UCH183T, X-10052 |
| Certificate | cUL/UL Listed |
| Heating Technology | Fan-Forced |
| Maximum Voltage | 120V-240V |
| Warranty | 2 Yr |
| Wattage | 1350W, 1800W, 450W, 900W |
| Product Dimensions | 21.25-in X 11-in X 3.38-in |
| Weight | 6.00-lb |
| UPC | 027418100528 |
| PRODUCT_DIMENSION_STRUCTURED | {"length":21.25,"width":11,"height":3.38} |
| PACKAGE_DIMENSION_STRUCTURED | {"length":23,"width":15,"height":5,"unit":"in","dim_weight_lbs":8.89,"display":"23-in X 15-in X 5-in (8.89 lbs)"} |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
| Part Number | UCH183T, X-10052 |
| Certificate | cUL/UL Listed |
| Heating Technology | Fan-Forced |
| Maximum Voltage | 120V-240V |
| Warranty | 2 Yr |
| Wattage | 1350W, 1800W, 450W, 900W |
| Product Dimensions | 21.25-in X 11-in X 3.38-in |
| Weight | 6.00-lb |
| UPC | 027418100528 |
| PRODUCT_DIMENSION_STRUCTURED | {"length":21.25,"width":11,"height":3.38} |
| PACKAGE_DIMENSION_STRUCTURED | {"length":23,"width":15,"height":5,"unit":"in","dim_weight_lbs":8.89,"display":"23-in X 15-in X 5-in (8.89 lbs)"} |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter