
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | 9424 |
| Beam Angle | 160 |
| Certificate | cETLus Listed, FCC, DLC Premium, Title 24, RoHS Compliant |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 59W |
| Wattage Equivalent | 250W |
| Product Dimensions | 9.48-in X 9.48-in X 3.50-in |
| Weight | 5.10-lb |
| UPC | 844366074998 |
| PRODUCT_DIMENSION_STRUCTURED | {"length":9.48,"width":9.48,"height":3.5} |
| PACKAGE_DIMENSION_STRUCTURED | {"length":9.48,"width":9.48,"height":3.5,"unit":"in","dim_weight_lbs":1.62,"display":"9.48-in X 9.48-in X 3.5-in (1.62 lbs)"} |

| Part Number | 9424 |
| Beam Angle | 160 |
| Certificate | cETLus Listed, FCC, DLC Premium, Title 24, RoHS Compliant |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 59W |
| Wattage Equivalent | 250W |
| Product Dimensions | 9.48-in X 9.48-in X 3.50-in |
| Weight | 5.10-lb |
| UPC | 844366074998 |
| PRODUCT_DIMENSION_STRUCTURED | {"length":9.48,"width":9.48,"height":3.5} |
| PACKAGE_DIMENSION_STRUCTURED | {"length":9.48,"width":9.48,"height":3.5,"unit":"in","dim_weight_lbs":1.62,"display":"9.48-in X 9.48-in X 3.5-in (1.62 lbs)"} |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter