
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
ETi 22W 11 Inch LED Spin Light Ceiling Fixture, 1600 Lumens, 4000K features:
ETi 22W 11 Inch LED Spin Light Ceiling Fixture, 1600 Lumens, 4000K features:
| Part Number | SL-11-16-840-SV-N, 54652141 |
| Beam Angle | 120 |
| Certificate | Energy Star |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1600 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Sealed Battery | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 22W |
| Product Dimensions | 11-in X 11-in X 4.20-in |
| Diameter | 11-in |
| Weight | 1.90-lb |
| UPC | 849489000145 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

ETi 22W 11 Inch LED Spin Light Ceiling Fixture, 1600 Lumens, 4000K features:
| Part Number | SL-11-16-840-SV-N, 54652141 |
| Beam Angle | 120 |
| Certificate | Energy Star |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1600 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Sealed Battery | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 22W |
| Product Dimensions | 11-in X 11-in X 4.20-in |
| Diameter | 11-in |
| Weight | 1.90-lb |
| UPC | 849489000145 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter