
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
ETi Lighting 12.5W Color Preference LED Flushmount Outdoor Lamp, Black, 5000K features:
ETi Lighting 12.5W Color Preference LED Flushmount Outdoor Lamp, Black, 5000K features:
| Part Number | FME-83-802-MV-N-N-B, 54466101 |
| Beam Angle | 120 |
| Color / Finish | Black |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Type/Light Source | Integrated LED Module |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 830 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Replaceable Light Source | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 12.5W |
| Product Dimensions | 10.43-in X 10.43-in X 3.94-in |
| Weight | 1.83-lb |
| UPC | 849489006468 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

ETi Lighting 12.5W Color Preference LED Flushmount Outdoor Lamp, Black, 5000K features:
| Part Number | FME-83-802-MV-N-N-B, 54466101 |
| Beam Angle | 120 |
| Color / Finish | Black |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Type/Light Source | Integrated LED Module |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 830 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Replaceable Light Source | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 12.5W |
| Product Dimensions | 10.43-in X 10.43-in X 3.94-in |
| Weight | 1.83-lb |
| UPC | 849489006468 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter