
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Nuvo Lighting Roxton LED Flush Mount Light Fixture, Umber Bay, Clear Seeded Glass features:
Nuvo Lighting Roxton LED Flush Mount Light Fixture, Umber Bay, Clear Seeded Glass features:
| Part Number | 62-813, 62/813 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED Panel |
| Certificate | ETL Listed |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | Connector |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Maximum Voltage | 120V |
| Number of Lights | 1 |
| Replaceable Light Source | No |
| Shade Material | Glass |
| Warranty | 3 Yrs |
| Wattage | 18W |
| Weight | 0.50-lb |
| UPC | 045923328138 |
Roxton Flush Lantern; Umber Bay Finish

Nuvo Lighting Roxton LED Flush Mount Light Fixture, Umber Bay, Clear Seeded Glass features:
| Part Number | 62-813, 62/813 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED Panel |
| Certificate | ETL Listed |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | Connector |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Maximum Voltage | 120V |
| Number of Lights | 1 |
| Replaceable Light Source | No |
| Shade Material | Glass |
| Warranty | 3 Yrs |
| Wattage | 18W |
| Weight | 0.50-lb |
| UPC | 045923328138 |
Roxton Flush Lantern; Umber Bay Finish
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter