
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | 2111 |
| Input Frequency | 60 Hz |
| Maximum Voltage | 115V |
| RPM | 1550 |
| Wattage | 16W |
| Product Dimensions | 3.60-in X 3.60-in X 4.50-in |
| Weight | 5.00-lb |
| UPC | 786382066543 |
| PRODUCT_DIMENSION_STRUCTURED | {"length":3.6,"width":3.6,"height":4.5} |
| PACKAGE_DIMENSION_STRUCTURED | {"length":4.3,"width":3.9,"height":4.1,"unit":"in","dim_weight_lbs":0.35,"display":"4.3-in X 3.9-in X 4.1-in (0.35 lbs)"} |

| Part Number | 2111 |
| Input Frequency | 60 Hz |
| Maximum Voltage | 115V |
| RPM | 1550 |
| Wattage | 16W |
| Product Dimensions | 3.60-in X 3.60-in X 4.50-in |
| Weight | 5.00-lb |
| UPC | 786382066543 |
| PRODUCT_DIMENSION_STRUCTURED | {"length":3.6,"width":3.6,"height":4.5} |
| PACKAGE_DIMENSION_STRUCTURED | {"length":4.3,"width":3.9,"height":4.1,"unit":"in","dim_weight_lbs":0.35,"display":"4.3-in X 3.9-in X 4.1-in (0.35 lbs)"} |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter