
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | S9011 |
| Beam Angle | 100 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | Downlight |
| Certificate | cUL/UL Listed, RoHS Compliant, FCC, Wet Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 83 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 40000 |
| Lumens | 550 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Sealed Battery | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 7W |
| Weight | 0.88-lb |

| Part Number | S9011 |
| Beam Angle | 100 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | Downlight |
| Certificate | cUL/UL Listed, RoHS Compliant, FCC, Wet Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 83 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 40000 |
| Lumens | 550 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Sealed Battery | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 7W |
| Weight | 0.88-lb |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter