
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Stelpro 3000W Duct Heater, 6" Round Duct, 240V, 50 CFM features:
Stelpro 3000W Duct Heater, 6" Round Duct, 240V, 50 CFM features:
| Part Number | SDHR06030002 |
| Certificate | cUL/UL Listed |
| Material | Steel |
| Maximum Voltage | 240V |
| Wattage | 3000W |
| Product Dimensions | 14-in X 12.69-in X 8-in |
| Weight | 16.00-lb |
| UPC | 626296196656 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

Stelpro 3000W Duct Heater, 6" Round Duct, 240V, 50 CFM features:
| Part Number | SDHR06030002 |
| Certificate | cUL/UL Listed |
| Material | Steel |
| Maximum Voltage | 240V |
| Wattage | 3000W |
| Product Dimensions | 14-in X 12.69-in X 8-in |
| Weight | 16.00-lb |
| UPC | 626296196656 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter