
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | S11616 |
| Beam Angle | 108 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | cETLus Listed, Energy Star, RoHS Compliant, FCC, Wet Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1700 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 24W |
| Weight | 2.12-lb |

| Part Number | S11616 |
| Beam Angle | 108 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | cETLus Listed, Energy Star, RoHS Compliant, FCC, Wet Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1700 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 24W |
| Weight | 2.12-lb |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter