
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | F2544 |
| Certificate | cUL/UL Listed |
| Color / Finish | Northern White |
| Heating Technology | Convection |
| Maximum Amperage | 4.2 Amp |
| Maximum Voltage | 208V/240V |
| Room Size | 125 Sq Ft |
| Warranty | 1 Yr |
| Wattage | 1000W |
| Product Dimensions | 4-ft X 6.75-in X 3-in |
| Weight | 11.50-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | F2544 |
| Certificate | cUL/UL Listed |
| Color / Finish | Northern White |
| Heating Technology | Convection |
| Maximum Amperage | 4.2 Amp |
| Maximum Voltage | 208V/240V |
| Room Size | 125 Sq Ft |
| Warranty | 1 Yr |
| Wattage | 1000W |
| Product Dimensions | 4-ft X 6.75-in X 3-in |
| Weight | 11.50-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter