
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | 62-1376, 62/1376 |
| Certificate | ETL Listed, Damp Location, Energy Star, Title 24, RoHS Compliant, Prop65 |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 2100 lm |
| Maximum Voltage | 277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 30W |
| Product Dimensions | 38-in X 7.13-in X 0.88-in |
| Weight | 4.90-lb |
| UPC | 045923713767 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | 62-1376, 62/1376 |
| Certificate | ETL Listed, Damp Location, Energy Star, Title 24, RoHS Compliant, Prop65 |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 2100 lm |
| Maximum Voltage | 277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 30W |
| Product Dimensions | 38-in X 7.13-in X 0.88-in |
| Weight | 4.90-lb |
| UPC | 045923713767 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter